Комісії при виконкомі районної у м.Херсоні ради повідомляють:


 

1.     Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій інформує:

 

ПРОТОКОЛ № 2

засідання  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки

та надзвичайних ситуацій  Суворовського району

            м.Херсон                                                                                    12 лютого 2016 року

 

Головуючий:

Задніпряний А.В. – голова районної у місті ради , голова комісії

 

Секретар комісії:

Скакун С.М. – інспектор сектора цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи, секретар комісії

 

Присутні:

Члени комісії (за списком)

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

 

1.        Про стан  готовності в районі до пропуску весняного паводку, льодоходу, дощових паводків та виконання заходів з ліквідації наслідків підтоплення території Суворовського району  м.Херсона.

  2.    Про стан організації  роботи на підприємствах, в організаціях, установах  при виявленні підозрілих або вибухонебезпечних предметів.

 3. Про протипожежний стан ринків на території Суворовського району.

         З першого питання слухали:

            Кузьому М.М. – сільського голову с.Степанівка:

            Співдоповідачі:

            Сірко Р.А. – начальник 20-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління  державної служби  України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (матеріали співдоповіді додаються).

         Скакун С.М. – інспектор сектора цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи виконкому районної у місті ради

                                                            ВИРІШИЛИ:

 

1. Директору ТДВ «Херсонський електромеханічний завод» Сандику А.М., головному лікарю КЗ «Херсонська обласна психіатрична лікарня» Херсонської обласної ради Паламарчуку П.В., генеральному директору ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» (Бєлікову С.М.,  директору МКП «ВУВКГ м.Херсона» Козакову І.В., в.о. начальника ХФ ДП «Адміністрація морських портів України» (Адміністрація Херсонського морського порту» Рижкову І.А. ужити заходів щодо запобігання загрозі виникнення паводкових вод (повені), пропуску льодоходу на суб’єктах господарювання та затвердити  об’єктові оперативні  штаби з керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році, а саме:

1.1. Своїми наказами призначити відповідальних за виконання заходів щодо запобігання загрози виникнення паводкових вод (повені), пропуску льодоходу та створити об’єктові і  добровільні  формування цивільного захисту. Копії наказів надати до районного оперативного штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру( пр. Ушакова, 47, т/ф 22-38-33).

                                                                         Термін – до 25 лютого 2016 року

1.2. Забезпечити готовність спеціальної техніки та підготовку до виконання заходів особовим складом об’єктових і  добровільних формувань цивільного захисту.

                                                                   Термін – постійно, до закінчення льодоходу

2. Рекомендувати сільському голові с.Степанівки (Кузьома М.М.):

2.1. Підготувати розпорядження «Про заходи щодо запобігання загрозі виникнення паводкових вод та інженерного захисту території Степанівської сільської ради»;

                                                                         Термін – до 22 лютого 2016 року

2.2. Затвердити план заходів щодо запобігання підтоплення житлових будинків та території с.Степанівка;

                                                                    Термін – до 22 лютого 2016 року

2.3. Провести роботи по прочищенню русла зливових каналів:

вздовж вул. Зелена (від балки, вул. Зелена 67 – через вул. Планетна, Шкільна, Профспілкова, Зелена 7д, Дж.Говарда 61, прочистити канаву під дорожнім мостом в районі вул. Зелена 7д, Дж. Говарда 61, пішохідний місток);

-       по вул. Зелена між житловими будинками;

-       від траси – вул. Д.Говарда – Вишнева;

-       від траси – пров. Тихий – Д. Говарда 65, 67 (прочистити траншею біля будинку по пров. Тихий 1).

                                                                   Термін – до 27 лютого 2016 року

2.4. Зробити відвід талих вод від водонапірної башти в зливову канаву на вул. Зелена;

2.5. Перевірити стан двох дамб в районі ТДВ «Херсонський електромеханічний завод», при необхідності їх відремонтувати;

2.6. Провести обстеження щодо необхідності укріплення берегів на вул. Д.Говарда – Зелена – Вишнева. Звернутися з листом до начальника МКП «ВУВКГ м.Херсона» (Казакову І.В.) про укріплення берегів в місцях  знаходження каналізаційної мережі МКП «ВУВКГ м.Херсона» в районі КНС-10, по березі р.Верьовчиної;

2.7. Провести обстеження русла р.Верьовчиної від асфальтового заводу до с.Чорнобаївки;

                                                                   Термін –п.2.4 - 2.7 - до 27 лютого 2016 року

2.8. У разі необхідності, установити рейку рівня води на р.Вірьовчиній біля автомобільного посту та організувати пост спостереження;

2.9. Слідкувати за проходженням води та криги під мостами та в разі необхідності розчищати русло річки від криги, дерев, гілок, тощо;

2.10. Створити запас мішків, піску для підсипки дамби річки;

2.11. Створити добровільні формування цивільного захисту  для боротьби з повінню та готовності їх до виконання робіт по запобіганню підтоплення житлових будинків та евакуації потерпілих;

2.12. Підготувати, та в разі необхідності, використовувати техніку та особовий склад формувань щодо запобігання загрозі виникнення паводкових вод (повені), пропуску льодоходу.

2.13. У разі необхідності, організувати чергування техніки, працівників сільської ради, дільничного інспектора в приміщенні сільської ради для оперативного реагування на надзвичайну ситуацію.

2.14. Видати приписи мешканцям села про необхідність розчистки зливових каналів по вул. Зелена, Вишнева, Д.Говарда, пров. Тихий та залучити мешканців житлових будинків до роботи по розчистці  зливових каналів.                                                               

2.15. Оновити евакуаційні заходи (евакуація або відселення мешканців, вивіз майна) на випадок підтоплення житлових будинків та території с.Степанівка.

                                                                 Термін –п.2.8 - 2.14 – до 01 березня 2016 року                                                                  

3. Контроль та координацію робіт   покласти на сектор цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи  у Суворовському районі, начальника Суворовського районного відділу м. Херсона Управління  державної служби  України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області, начальника 20 державної  пожежно-рятувальної частини Управління  ДСНС у Херсонській області.

4. Інспекторам сектору цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи, спеціалістам сектора з питань розвитку інфраструктури та благоустрою району виконкому районної у місті ради провести перевірку роботи дренажних систем ІІ Північного мікрорайону та відкритої зливової каналізації на вул.Ракетній. У разі необхідності проведення робіт з їх очищення, направити лист на ім.’я міського голови з цього питання.

5. Про вжиті заходи інформувати голову комісії з питань ТЕБ та НС району через сектор  цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи виконкому районної у місті ради.

                                                                                 Термін – до 01 березня 2016 року

            З другого питання слухали:

            Сірка Р.А. – начальника 20-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління  державної служби  України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (матеріали доповіді додаються).

            Співдоповідач:

            Донцов В.О. – старший інспектор сектора цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи виконкому районної у місті ради.

ВИРІШИЛИ:

  1. Керівникам усіх рівнів проводити активну роз’яснювальну роботу серед персоналу суб’єктів господарювання, учнів, в громадських колективах щодо недопущення самостійного знешкодження вибухових предметів при їх виявленні.

                                                                             Термін – постійно

   2. Через утворені на території району консультаційні пункти, пункти інформування населення довести до мешканців району зміст правил поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів, підозріло покинутих пакетів, сумок.

                                                                               Термін – постійно

4. При виявленні під час земляних та розкопувальних робіт на території району  підозрілих предметів (снаряди, мінометні міни, патрони чи їх елементи) негайно інформувати про небезпечні знахідки підрозділи Управління ДСНС України у Херсонській області за тел. 101, 26-18-25.

                                                                                Термін – постійно

5. Першому заступнику начальника Херсонського відділу поліції управління Національної поліції у Херсонській області забезпечити охорону місць знаходження вибухонебезпечних предметів часів ВВВ на території району до прибуття піротехнічної групи АРЗ СП Управління ДСНС України у Херсонській області та виконання робіт по їх транспортуванню до місць знищення.

                                                                               Термін – у разі необхідності

З третього питання слухали:

            Ненька Ю.Д. - заступника начальника Суворовського районного відділу м.Херсона  Головного управління  державної служби  України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (матеріали доповіді додаються)

        Розглянувши подання районного відділу м.Херсона Головного управління ДСНС України в Херсонській області про протипожежний стан ринків, розташованих на території Суворовського району, беручи до уваги  декількох річне ігнорування директорами ринків приписів інспекторів пожежного нагляду щодо протипожежного стану ринків, невжиття ними заходів щодо ліквідації недоліків :

 

                                                           ВИРІШИЛИ:

 

1.  Направити директорам ринків інформацію про необхідність усунення недоліків протипожежного стану ринків до 01 квітня 2016 року та інформування ними районного відділу м.Херсона ГУ ДСНС України у Херсонській області з цього питання.

                                                                      Термін – до 01 березня 2016 року 

 

       2. Провести районним відділом м.Херсона ГУ ДСНС  перевірки здійснення директорами ринків заходів щодо виконання минулорічних приписів про приведення в належний протипожежний стан території ринків.

 Сумісно з виконкомом районної у місті ради організувати комісійне обстеження території  ринків (під’їзні шляхи до будівель, магазини, павільйони, бутіки, евакуаційні проходи, пожежні кран-комплекти, надання дозволів на будівництво та узгодження з пожежною інспекцією, тощо), ужити заходів адміністративного впливу відповідно до чинного законодавства до усіх винних в протипожежних порушеннях. Матеріали про комісійне обстеження опублікувати в пресі.

                                                                      Термін – квітень, травень 2016 року

        3. Перевірити наявність договорів на вивіз сміття з ринків та категорично заборонити спалювання сміття в місцях його складування на ринках.

                                                                      Термін - постійно

        4. Рішення комісії виставити на сайт Суворовської районної у місті ради та поінформувати про це директорів ринків.

                                                                       Термін – до 25 лютого 2016 року

Голова комісії з питань ТЕБ та НС

Суворовського району                                                                                  А.В.Задніпряний                                                       

 

Секретар комісії                                                                                             С.М.Скакун