Перша допомога при охолодженні та відмороженні >
< Створення ОСББ – вирішення проблем мешканців багатоповерхових будинків
27.01.2012 14:03 Вік: 13 yrs
Категорія: Корисна інформація

З ГАЗОМ НЕ ЖАРТУЮТЬ!


ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЦІЛОДОБОВО: 104  

- при наявності запаху газу
- при аваріях в системі газопостачання
- при нещасних випадках
Газ несе в будинки тепло і затишок, проте наскільки це тепло може бути безпечним багато в чому залежить від звичайних жителів. Правильне використання газу в побуті і дотримання обов'язкових правил – це запорука Вашої безпеки!

Що ж зобов'язані знати та робити громадяни, які використовують газ в побуті?

1. Пройти інструктаж з безпечного користування газом, мати інструкції з експлуатації приладів і дотримуватись їх.
2. Стежити за нормальною роботою газових приладів, димарів і вентиляції, перевіряти тягу до включення і під час роботи газових приладів з відведенням продуктів згоряння газу в димар.
3. Після закінчення користування газом закрити крани на газових приладах.
4. При несправності газового устаткування викликати спеціалізованих працівників.
5. При раптовому припиненні подачі газу негайно закрити крани пальників газових приладів і повідомити в аварійну газову службу по телефону «104».
6. При появі в приміщенні квартири запаху газу негайно припинити користування газовими приладами, перекрити крани до приладів і на приладах, відкрити вікна або кватирки для провітрювання приміщення, викликати аварійну службу газового господарства по телефону «104» (поза загазованим приміщенням). Не запалювати вогонь, не палити, не включати і не вимикати електроосвітлення і електроприлади, не користуватися електродзвінками.
7. Перед входом в підвали і льохи до включення світла або запалення вогню переконатися у відсутності запаху газу
8. При виявленні запаху газу в підвалі, під'їзді, у дворі, на вулиці необхідно:
- повідомити в аварійну газову службу по телефону «104» з приміщення, де відсутня газоповітряна суміш;
- прийняти заходи по ліквідації людей із загазованого місця, запобіганню включенню і виключенню електроосвітлення;
- не допустити появи відкритого вогню або іскри;
- до прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення.
9. Для огляду і ремонту газопроводів і газового устаткування допускати спеціалізованих працівників, після пред'явлення ними службових посвідчень у будь-який час доби.
10. Економно витрачати газ, своєчасно оплачувати його вартість.
Вказані вище правила мають бути обов'язковою пам'яткою в кожного, а виконання необхідних правил збереже, як ваше життя, так і життя людей, що оточують вас. Якщо ви цінуєте своє життя і життя оточуючих вас людей, суворо дотримуйтесь правил користування газом!
Станом на 26.12.2011 р. в Україні сталося 114 нещасних випадків пов’язаних з використанням газу у побуті, постраждало 223 особи, з них 81 смертельно. Відбулося 78 отруєнь чадним газом, 30 вибухів, 6 пожеж та спалахів. Через незадовільний стан димових та вентиляційних каналів (відсутність тяги, зворотна тяга) сталося 22 нещасні випадки, 47 осіб постраждало, 23 з них смертельно. Причиною 87 нещасних випадків було самовільне втручання абонентів у систему внутрішньобудинкового газопостачання, постраждалих 166, з них загинуло 52. На Херсонщині нещасних випадків було 4 – постраждало 8 осіб.
З метою упередження порушення Правил використання газу у побуті Ви можете звернутись до фахівців ПАТ «Херсонгаз» за адресою: вул.Поповича 3 в м. Херсоні або за тел. 32-76-46, 32-76-36, 51-14-01.