30 вересня - День усиновлення >
< Державний реєстр виборців інформує!
28.09.2011 16:55 Вік: 13 yrs
Категорія: Корисна інформація

З повагою до людей!

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку


14 грудня 1990 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 1 жовтня Міжнародним днем людей похилого віку. За визначенням статистичного бюро ООН "літня людина" – це людина, що досягла віку 60 років, або старше. Відповідно до постанови Генеральної Асамблеї ООН, День людей похилого віку спрямований на залучення уваги громадськості до проблем людей літнього віку. Крім того, це ще один привід приділити увагу проблемі забезпечення більш активної участі людей похилого віку в житті суспільства, створення сприятливих умов для реалізації ними внутрішнього потенціалу й відновлення зв'язків поколінь.

З розвитком цивілізації зростає тривалість життя людей в усьому світі, згідно з міжнародною статистикою, тільки у другій половині XX сторіччя середня тривалість життя на Землі зросла на 20 років. Якщо первісні люди, за даними вчених, жили приблизно 25-30 років, то нині на Землі кількість людей лише 60-75 річного віку становить біля 600 млн. В Україні налічується понад 14 млн. пенсіонерів, а це люди, вік яких за 55-60 років.

На території Суворовського району м.Херсона проживає 28985 пенсіонерів, які перебувають на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м.Херсоні ради і користуються пільгами при оплаті комунальних послуг. Серед них 4305 ветеранів війни та 11445 дітей війни.

43 особи (36 жінок та 7 чоловіків) досягли більше 95 років. 2011 року 6 мешканців Суворовського району відзначили своє 100-річчя.

У Суворовському районі м.Херсона функціонує Територіальний центр соціального обслуговування, який надає різні види соціальних послуг пенсіонерам та одиноким непрацездатним громадянам для підтримання їхньої життєдіяльності, соціальної активності та повноцінного життя в суспільстві.

Територіальний центр має підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома, відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги та відділення соціально-побутової адаптаціїї.

Відділенням соціальної допомоги вдома Територіального центру соціального обслуговування щоденно обслуговується 230 одиноких непрацездатних громадян, які потребують стороннього догляду за висновками медичних закладів. За дев’ять місяців поточного року соціальними робітниками відділення надано 48158 соціальних послуг, а саме:

-         допомога у веденні домашнього господарства;

-         придбання продуктів, промислових товарів та медикаментів;

-         оформлення субсидій;

-         оплата комунальних платежів;

-         супровід у поліклініку;

-         генеральне, косметичне та вологе прибирання.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги за дев’ять місяців поточного року виявлено та обстежено 614 громадян, які потребують натуральної допомоги та соціальних послуг,  надано 850 послуг: перукаря (350 осіб), швачки (157 осіб), 319 осіб отримали продукти харчування на суму 7353,67 грн., 149 осіб отримали миючих засобів на суму 1412 грн.

Завдяки міським соціальним програмам:

- „Вдячність” видано 116 талонів на пільгові побутові послуги 75 особам;

- „Муніципальний хліб” видано 31 картку на отримання хліба за пільговою ціною;

- „Безкоштовне гаряче харчування” 155 осіб отримали 2838 талонів на суму 37845 грн.

Відділенням соціально-побутової адаптації за період з 01.07.11року по

01.10.11року виявлено 597 осіб, які потребують соціально-побутової адаптації. Цим особам надано:

-         256 інформаційних та 9 психологічних консультацій;

-         соціальним працівником – 187 послуг;

-         інструктором трудової терапії – 288 послуг.

Із часом сформувався стереотипний образ літньої людини, що найчастіше асоціюється із самітністю, незахищеністю, залежністю від оточення. Суспільство найчастіше ототожнює старість з минулим, ніж із сьогоденням і майбутнім, не беручи до уваги величезний творчий і трудовий потенціал людей похилого віку. Інколи поза увагою залишається той факт, що багато літніх людей беруть активну участь у сімейному житті, продовжують працювати, вносячи відчутний фінансовий внесок в економіку кожної окремої родини та країни в цілому.

         Молодість людини не є її заслугою, а результатом, наслідком того, як людина живе. Уміння дожити до глибокої старості і залишитися молодим душею і серцем, любити людей і навколишній світ, зберегти ясний розум і радість життя, варті зусиль і гідні глибокої поваги.

Бажаю всім людям похилого віку залишатися енергійними та активними, щоб молоді було на кого рівнятися. Доброго здоров’я, гарного настрою і активного довголіття вам, дорогі друзі!

Заступник голови районної у місті ради Задніпряний А.В.