Батьківщина амброзії полинолистої - Північна Америка. На Україні амброзія виявлена у 19 областях і Автономній Республіці Крим, але її потенціальний ареал охоплює практично всю територію України.
В Херсонській області, майже у всіх районах, виявлено амброзію полинолисту. Засмічує вона усі польові культури, сади, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки та пасовища, пустирі та інші не оброблювані землі.
Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розміром і формою листя нагадує полин гіркий (звідки і назва - полинолиста). Сходи з’являються в травні і на протязі всього літа. Особливо цьому сприяють опади. За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 2 - 2,5 метрів, а коріння заглиблюється до 4 метрів. Стебло і листя опушені. Амброзія - однодомна рослина, має одностатеві чоловічі і жіночі квітки. Рідко зустрічаються одностатеві рослини лише з жіночими квітками. Чоловічі квіти жовтого кольору зібрані в колосоподібні суцвіття на верхівках гілок, кошики з жіночими квітками розміщені в пазухах верхніх листків.
Насіння амброзії – несправжній плід обернено яйцеподібної форми з
5-10 шипами навколо верхньої частини і одним більшим в центрі. Розмножується амброзія насінням, яке утворюється в великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати до 100 тис. насінин. Насіння амброзії зберігає схожість в грунті до 40 років. Надмірно висушує і виснажує грунт, а при великому забур’яненні культурні рослини гинуть.
Боротьба з амброзією залишається актуальною і для Херсонської області. Кожного року зростає кількість людей, які страждають на алергію. Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини – має надзвичайно високу алергенну дію. Попадання пилку на слизову оболонку носа або на кон'юнктиву очей спричинює сінну пропасницю. Для захворювання досить 40—50, а інколи навіть 3—5 зерен пилку. В період цвітіння, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка).
Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі підіймаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань (майже на 50 км), а потрапивши в органи дихання людей, очі, ніс, бронхи, викликає слизотечу, погіршує зір, підвищується температура тіла, з’являється кашель, головні болі, у найбільш чутливих – приступи астми.
Ефективними засобами боротьби з амброзією є обробка гербіцидами, правильне чергування сільскогосподарських культур в сівозмінах, виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування на початку її цвітіння.
Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої, як для сільського господарства, так для здоров’я людини, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх земелекористувачів.
Ігнорування ліквідації амброзії полинолистої тягне за собою накладання штрафу, як на посадових так і на громадян, згідно статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.