За ініціативою Міжнародної організації праці для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці.
Указом Президента України від 18 серпня 2006 року №685/2006 день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний в Україні - 28 квітня. Наша держава разом з усім світом відзначатиме 28 квітня Всесвітній День охорони праці.
День охорони праці в Україні введено з метою залучення уваги суспільства органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві и професійним захворюванням в Україні.
Пандемія COVID-19 визначила вибір теми Всесвітнього дня охорони праці в 2021 році. В минулому році вірус зупинив життя усієї планети и внаслідок цього потерпілі як роботодавці, так і працівники. Наслідки негативного впливу короно вірусної інфекції на сферу труда ми вимушені долати до сих пір. Разом з кризою прийшло поняття потрібності та важливості укріплення систем безпеки та гігієни праці, в тому числі и служб безпеки і гігієни праці, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.
Всесвітній день безпеки і гігієни праці — 2021 проходить під девізом: Передбачати, підготуватися та реагувати на кризу. Інвестуємо зараз стійки системи безпеки та здоров’я на роботі.
На даний час ми зіткнулись з різким зростанням рівня гострої професійної захворюваності зумовлено впливом на працівника шкідливих факторів виробничого середовища. Небезпечні та шкідливі умови праці на підприємствах обумовлені недоліками технологічних процесів, нехтуванням гігієнічних нормативів, невикористанням індивідуальних засобів захисту на фоні пандемії COVID-19. Зростання рівня гострої професійної захворюваності також пояснюється недостатньою увагою до додержання вимог чинного законодавства та технологічної дисципліни, різким скороченням коштів на охорону праці, використанням шкідливих речовин та технологічного обладнання без належної сертифікації та гігієнічної експертизи, а також низьким рівнем виробничої та особистої гігієнічної культури.
Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має важливе соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.
Пам’ятаймо завжди, дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу нашим дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.
У рамках підготовки до Дня охорони праці Херсонське відділення управління ВД Фонду соціального страхування України в Херсонській області звертається з проханням до профспілкових організацій усіх рівнів, керівників підприємств, установ та організацій регіону незалежно від форми власності, активно долучитися до роботи та гідно відзначити у квітні 2021 року День охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі та організації. Протягом квітня – травня вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, винайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально – побутових та інших проблем.
День 28 квітня став визначальним для всіх фахівців, які працюють у сфері охорони праці. В цей день підводять підсумки виконаної за рік роботи, планують та визначають обсяги подальшої праці в майбутньому, визначають кращих спеціалістів за професією. Цей день став професійним святом для інженерів з охорони праці, фахівців всіх галузей економіки , які працюють над покращенням стану безпеки життя та здоров’я людини праці.
Фахівці Херсонського відділення управління ВД Фонду соціального страхування України в Херсонській області вітають всіх причетних до цієї сфери діяльності осіб, бажають щастя, здоров’я та успіхів в їх благородній справі.
Херсонське відділення ВД ФССУ в Херсонській області