На сьогодні чимало роботодавців ігнорують вимоги трудового законодавства і змушують робітників працювати на невелику заробітну плату, а часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих витрат на сплату податків і зборів, роботодавці видають працівникам зарплату готівкою, з якої не здійснюються відрахування єдиного соціального внеску. Тобто мова йде про «тіньові» заробітки.
Більшість людей починає дбати про власну пенсію лише на порозі старості, коли до заслуженого відпочинку рукою подати й зарадити ситуації вже ніяк неможна. Тому про свої соціальні гарантії потрібно починати піклуватися ще у молодому віці.
Тому важливо, щоб кожна людина знала, що саме від величини страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок, залежить рівень її соціального захисту та майбутнього пенсійного забезпечення.
Питання детінізації зайнятості населення, дотримання роботодавцями законодавства про працю в частині встановлення мінімальної заробітної плати та забезпечення соціального захисту прав працюючих знаходиться на постійному контролі в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області.
Для виявлення фактів, що негативно впливають на гарантії пенсійного забезпечення застрахованих осіб, органами Фонду за даними звітності платників щомісячно здійснюється моніторинг та аналіз реєстру застрахованих осіб для вжиття заходів реагування.
Слід пам'ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» - це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою. А низька заробітна плата – шлях до отримання мінімальної пенсії на схилі років. Саме тому громадяни мають стати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем.
Головне управління Пенсійного
фонду України в Херсонській області