Державний реєстр виборців інформує! >
< Територіальний центр соціального обслуговування Суворовського району м. Херсона інформує.
23.09.2011 09:16 Вік: 13 yrs
Категорія: Корисна інформація

Виступ Президента України на засіданні високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними


Шановний пане Головуючий!

Шановні пані та панове!

Україна вітає проведення засідання високого рівня Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними. Ця проблема є дуже актуальною. Вона, без перебільшення, має світовий масштаб та впливає на глобальний розвиток, вражаючи людей в усіх країнах, незалежно від їх соціально-економічного стану.

Україна не є виключенням. Левова частка випадків передчасної смертності в нашій країні – через хвороби серцево-судинної, ендокринної систем, онкозахворювання, травми. Фахівці стверджують, що значною мірою цьому можна було б запобігти. Вказані проблеми не є суто медичними. Їх корені – в рівні добробуту людей, їх способі життя, екології, соціально-економічній ситуації в країні.

Запроваджена в Україні широкомасштабна програма реформ спрямована на створення таких умов життя, за яких люди будуть із впевненістю дивитись у майбутнє, дбати про своє благополуччя та здоров'я.

Півтора роки тому мною була ініційована, зокрема, реформа системи охорони здоров'я в Україні. Нашим пріоритетом на найближчий рік є модернізація системи первинної медичної допомоги. Для багатьох українських регіонів це означатиме відродження сільської медицини, яка, на жаль, все ще знаходиться в складній ситуації. Так, ми максимально наблизимо медичну допомогу до громадянина, забезпечимо профілактику і раннє виявлення неінфекційних захворювань.

Одним із пріоритетних напрямків нашої державної політики є боротьба з тютюнопалінням. Україна однією з перших у Східній Європі підписала відповідну Рамкову конвенцію Всесвітньої організації охорони здоров’я. Завдяки підвищенню акцизу, жорсткішим вимогам щодо торгівлі, забороні реклами, обмеженню паління у громадських місцях вже є відчутні результати: можна стверджувати, кожен четвертий покинув палити.

Маємо успіх у боротьбі з травматизмом. За три роки кількість загиблих внаслідок дорожньо-транспортних пригод зменшилася у 2,4 рази. Це результат комплексної політики: покращення якості доріг, посилення санкцій за порушення правил дорожнього руху та боротьби з корупцією в лавах дорожньо-патрульної служби.

Для забезпечення здоров’я майбутнього покоління ми активно займаємося покращенням медичних та інфраструктурних умов для народження дитини. Цього року стартував національний проект «Нове життя», у рамках якого ми найближчим часом відкриємо спеціалізовані перинатальні центри у 4 регіонах країни, де стан справ з опікою материнства є неналежним. Таким чином плануємо й надалі мати позитивну динаміку росту народжуваності, яка намітилася впродовж останніх років.

Як країна, що наступного року прийматиме чемпіонат Європи з футболу, ми приділяємо суттєву увагу популяризації масового спорту як однієї із запорук здорового способу життя. З цією метою по всій країні йде масове будівництво спортивних майданчиків, стадіонів, інших об’єктів інфраструктури для вільного доступу громадян.

Профілактичні заходи ми розглядаємо як важливу інвестицію в майбутнє Української нації. Це дасть нам можливість розірвати порочне коло хронічних хвороб і недостатнього забезпечення життєвого рівня та досягнути нової якості економічного розвитку України.

Розробка Всесвітньою організацією охорони здоров’я «Європейської політики охорони здоров’я – 2020» стала поштовхом для створення української програми «Здоров’я – 2020». Цей документ вперше для України передбачає орієнтацію служби охорони здоров’я на профілактику, засновану на принципі ВООЗ «здоров’я – у всіх політиках», та поширення здорового способу життя.

 

Аналізуючи світові процеси і власний досвід, ми переконані, що повноцінне і якісне харчування також є важливим фактором профілактики захворювань та підтримання здоров'я. В умовах світового дефіциту продовольства якість харчування набуває ще більшого значення.

Динамічно розвиваючи власне сільське господарство, Україна планує стимулювати виробництво екологічно чистих продуктів харчування. Вже у найближчому майбутньому ми збільшимо поставки такої продукції за доступною ціною на міжнародні ринки. У нас є для цього великий потенціал. Таким буде внесок України у покращення якості харчування у світі.

Шановні пані та панове!

Україна приділяє надзвичайно важливого значення виконанню взятих на себе міжнародних зобов’язань у сфері охорони здоров’я, зокрема у рамках виконання Цілей розвитку тисячоліття.

Політична декларація, яка ухвалена за підсумками нашого засідання, повинна стати орієнтиром для міжнародної спільноти у справі зменшення негативних наслідків неінфекційних захворювань.

Переконаний, що спільними зусиллями держав-членів та установ Організації Об’єднаних Націй ми досягнемо успіху.

Дякую за увагу.