Насилля у сім’ї –це злочин! >
< Г Р А Ф І К відключення електроенергії у червні 2013 року
03.06.2013 16:38 Вік: 11 yrs
Категорія: Корисна інформація

Як уберегтися від пожежі!


Суворовський районний відділ управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій управління ДСНС України у Херсонській області попереджає:

З настанням сухої та спекотної погоди в області збільшилася кількість пожеж. Насамперед це стосується загорань, що виникають в екосистемах. Так, з початку травня зафіксовано 48 таких пожеж, з яких 28 сталися на відкритих територіях і пов’язані з горінням сухої трави та сміття, 7 – виникли у плавнях і 13 – у лісах. Поки вдалося уникнути значних загорань на території лісових масивів. І наразі органами влади, пожежно-рятувальною службою та лісомисливським господарством робиться все для того, щоб  не допустити знищення лісонасаджень із-за вогню.

Так, вдалося вчасно приборкати пожежу, що виникла 11 травня на території станції Пойма, у Цюрупинську. Повідомлення про те, що тут горить трава надійшло близько 12:00. На місце виїхали пожежні та лісники. Спільними зусиллями вогонь ліквідували. І хоча площа пожежі склала 1,5 га,  до лісонасаджень та, розташованих неподалік приватних будинків, полум’я не дісталося. За попередніми даними - загорання виникло через попадання іскринок на суху траву, що утворилися під час руху тепловоза. 

Якщо в даному випадку причиною пожежі стало фізичне явище, то в більшості - вони виникають через людський фактор: не загашене або ж повністю непогашене багаття, кинутий недопалок або сірник. В умовах спекотної, сухої та вітряної погоди для хвойних лісів такий фактор може легко призвести до масштабної пожежі.

Що необхідно знати аби не допустити пожежі в лісі.

Перше - це підготовка до виходу на відпочинок чи у похід.

Рекомендовано брати із собою відро, сокиру і лопату.
При розведенні багаття, в лісі необхідно суворо дотримуватися запобіжних заходів. Багаття ні в якому разі не  розводити під деревами, особливо під тими, у яких нижні гілки крони знаходяться на невеликій висоті. Не розводити багаття там, де багато сухої трави або недалеко знаходяться сухі пеньки. Місце для вогнища необхідно заздалегідь підготувати або скористатися старим кострищем.

 Підготовка місця для майбутнього багаття 

Необхідно вибрати місце подалі від дерев. Майданчик під вогнище розчистити від трави, лопатою викопати невелике заглиблення для укладки палива. Навколо вогнища обірвати траву в радіусі півметра-метр. Поглиблення можна зробити із зняттям дерену. Знімаючись зі стоянки та загасивши багаття, цими ж шматками дерну потрібно прикрити місце колишнього багаття.             

              Під час стоянки не залишайте багаття без нагляду! Приготоване про запас паливо тримайте у 3-5 метрах від палаючого багаття. Не розводьте високе багаття, якщо немає для цього необхідності(сигнальне багаття, наприклад). Слідкуйте за тим, щоб багаття давало як можна менше іскор, особливо у вітряну погоду. Під час розведення вогню, при наявності вітру, враховуйте його силу і напрямок, так як відлетілі іскри можуть викликати загоряння трави або листя дерев. Намагайтеся не використовувати у вигляді палива гілки із сухим листям (горить, як порох), тому що від багаття будуть розлітатися не просто іскри, а цілі тліючі листя. Майте з собою воду, якщо поряд відсутня водойма.               

Йдучи зі стоянки, багаття потрібно ретельно загасити, залити водою і присипати землею. Якщо знімали дерен, то прикрийте вогнище шматками дерну. Знімаючись остаточно, переконайтеся, що багаття згасло і не відновиться після вашого відходу.

 Обласне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій застерігає: у період встановлення найвищого 5-го класу пожежної небезпеки необхідно утриматися від відвідування лісів, категорично заборонено розпалювати багаття та використовувати відкритий вогонь. Така спекотна погода позначається і на активності мешканців фауни: плазунів, каракуртів, енцефалітних кліщів. Відомо, що їх укуси є небезпечними для здоров’я людей, а в окремих випадках -  і для життя. Так, у минулому році від укусів гадюк постраждала 21 особа, в т.ч. 7 дітей, від каракуртів – 22 особи, в т. ч. 3 дітей.

У поточному році вже зафіксовано 2 випадки враження людей гадюками на території Голопристанського та Новотроїцького районів (постраждали чоловіки 1981 та 1960 р.н., укус в руку).  Тож перш ніж відправитися на відпочинок у ліс, слід  зважати і на ці обставини.    

Пам’ятайте, саме Ваші розсудливі дії допоможуть виключити виникнення пожеж у природних екосистемах області.