Нещасний випадок на підприємстві: розслідування та обов'язок роботодавця. >
< УВАГА!!!! Для мешканців та суб’єктів господарювання у сфері громадського харчування, реалізації та транспортування харчових продуктів і питної води!!!!
19.09.2017 15:18 Вік: 7 yrs
Категорія: Корисна інформація

Стань наставником- зміни життя дитини !


         Основною ціллю Наставництва є підготовка дитини-сироти до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей

         Хто такий наставник ?

Наставник – турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, яка хоче і може присвячувати ій свій час, знання та сили.

         Завдання наставника:

  • Формувати емоційно важливі, стабільні і довготривалі стосунки в житті дитини-сироти, підтримувати і розвивати позитивні цінності та культурний спадок дитини.
  • Допомагати дитині розвинути свій потенціал та розкрити свої сильні сторони.
  • Сприяти у визначення дитиною (зокрема, підлітком) власних індивідуальних цілей і шляхів їх досягнення.
  • Передавати досвід та знання дитині, стимулюючи її правильний життєвий вибір, підтримуючи успіхи у навчанні, підвищуючи самооцінку. Сприяти формуванню у дитини (особливо підлітка) навиків самостійного життя.

Наставнику важливо стати дитині другом та порадником, бути достойним прикладом для наслідування, допомогти дитині розвивати свої здібності та таланти. Наставник повинен бути готовим присвячувати себе дитині, не чекаючи подяки.

            Форми та напрямки наставництва.

Індивідуальне наставництво

            Наставництво «один на один» передбачає взаємовідносини одного дорослого з однією дитиною. Наставник повинен зустрічатися зі своїм Вихованцем як мінімум чотири рази в місяць впродовж не менше року.

Наставництво в групі

            Наставництво в групі передбачає взаємодію як одного дорослого з групою дітей, так і декілька дорослих, які працюють з невеликою групою людей. Наставник виконує функції лідера і бере на себе обов’язок регулярно зустрічатися зі своєю групою більш тривалий проміжок часу.

Наставництво за допомогою електронної пошти

            Наставництво за допомогою інтернету та електронної пошти об’єднує одного дорослого та одну дитину. Пара спілкується через інтернет в щонайменше раз в тиждень протягом півроку і довше. Наставник виступає в ролі порадника в шкільних справах чи допомагає при виборі професії.

Хто може стати наставником?

            Якщо Вам є 18 років і більше, у Вас є бажання допомагати іншим, Ви відкрита, щира людина, володієте терпінням та бажанням слухати, у Вас є досвід в будь-якій сфері людської діяльності, Ви вмієте планувати час і ставити життєві цілі, якщо Вас легко чомусь навчити  і Ви самі здатні навчати іншу людину, а також любите дітей - Ви безумовно можете бути Наставником!

Як можна стати наставником?

            Проект Наставництва ОДНА НАДІЯ – це пілотний проект, який здійснюється в м.Києві, в партнерстві зі службою у справах дітей Киівської державної адміністрації та співпрацює з організаціями та волонтерськими групами, що допомагають дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, в інших регіонах України.

            Якщо Ви проживаєте в іншому місці, Ви можете ініціювати пілотний проект Наставництва у своєму місті. Вам необхідно звернутися в районну службу у справах дітей за місцем проживання чи громадську організацію, яка займається роботою з дітьми-сиротами чи з інтернатами, з пропозицією про співробітництво і реалізацію Проекту Наставництва. Для організації необхідного навчання та отримання більш детальної інформації про Наставництво можна ззвернутися до спеціалістів «ОДНА НАДІЯ». (Центр підтримки наставництва +38 097 678 3389, +38 093-590 9304, +38 066 993 2789;    www.onehope.com.ua ).

            Якщо  Ви не є представниками будь-якої організації, але хочете допомагати дитині-сироті, Ви можете звернутися безпосередньо до директора інтернатного закладу і запропонувати свою добровільну допомогу.