Увага! Сеанс телефонного зв’язку >
< Змінено форму Заяви і Декларації для призначення житлової субсидії
08.06.2018 13:56 Вік: 6 yrs
Категорія: Корисна інформація

З’ясування стосунків між працівниками на підприємстві.


Непорозуміння між працівниками можуть виникнути у будь-якому колективі, та форми виявлення неприязні бувають різні. Але коли непорозуміння переростають у «кулачні» вияснення стосунків на робочому місці, на підприємстві, зазвичай.  не знають як правильно діяти у цій ситуації.

Якщо між працівниками виникла бійка, перш за все необхідно надати невідкладну допомогу потерпілому (за потреби забезпечити його доставку до лікувально-профілактичного закладу) та викликати поліцію. Другий крок — керівник структурного підрозділу, де трапилася бійка, повинен:

-   невідкладно зафіксувати всі обставини події  у доповідній записці на ім’я керівника підприємства, бажано із зазначенням свідків;

- отримати письмові пояснення від учасників бійки. Письмові пояснення важливі, насамперед, для з’ясування причин конфлікту. Винуватці конфлікту мають надати письмові пояснення. У разі відмови від надання письмових пояснень слід скласти відповідний акт.

В даній ситуації важливо з’ясувати: чи підпадає бійка під категорію нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом? Кваліфікація буде залежати від обставин:

 - якщо під час виконання службових обов’язків працівник отримав травму від іншої особи, коли вони з’ясовували виробничі стосунки на робочому місці та у робочий час, то цей випадок мають кваліфікувати як пов’язаний із виробництвом. Нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом, і складається акт за формою Н-1 згідно  Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 30.11.2011 р. №1232, якщо визначено заподіяння тілесних ушкоджень іншою особою під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових (посадових) обов’язків або дій в інтересах підприємства незалежно від початку досудового розслідування .

 - якщо травмування сталося, коли потерпілий та інша особа з’ясовували особисті стосунки, нещасний випадок мають кваліфікувати як не пов’язаний із виробництвом. Законодавство вказує, що тілесні ушкодження іншій особі можна заподіяти внаслідок конфлікту або злочину. Необхідно врахувати його соціальну природу і психологічні наслідки. Дії, що супроводжуються тілесними ушкодженнями й обумовлені корисними мотивами, особистими неприязними стосунками, неправильними діями потерпілих тощо, кваліфікують за Кримінальним Кодексом України. Такий випадок підпадає під дію цивільного законодавства  та розслідування проводитиметься відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270

Протиправні дії щодо працівників не можна розглядати як трудовий обов’язок, якщо тільки функціональні обов’язки передбачають таку можливість (охоронник, військовий, спортсмен). Характер відносин між потерпілим й особою, через дію якої стався нещасний випадок, встановлюють органи досудового розслідування. Остаточне рішення про характер стосунків між причетними до протиправної дії особами визначає суд.

Матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну працівнику внаслідок протиправної дії іншої особи, несе особа, дії або бездіяльність якої призвели до такого випадку.

На підприємстві складають наказ про накладення дисциплінарного стягнення на працівника, який спричинив бійку, порушив дисципліну на підприємстві. За порушення трудової дисципліни КЗпП (ст. 147 КЗпП) передбачає дисциплінарну відповідальність у  формі догани або звільнення.  Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під підпис.

 

Страховий експерт Херсонського

відділення управління

ВД ФСС у Херсонській обл.                                                                        О.Б. Бойчук