УВАГА! В Україні вперше за три роки виявили пташиний грип >
< Не позбавляйте себе соціальних гарантій!
27.01.2020 10:26 Вік: 1 year
Категорія: Корисна інформація

Легальна заробітна плата-гарантія соціального захисту працюючих та основа стабільного майбутнього


Відсутність офіційного працевлаштування — це свідоме позбавлення себе гарантій на безпечні умови праці, законодавчо визначеного права на відпочинок та захисту від незаконного звільнення. Крім того ті, хто погоджується працювати без офіційного оформлення трудових відносин  позбавляють себе права на отримання інших соціальних гарантій, а саме оплати тимчасової втрати працездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах, допомоги у зв'язку з втратою працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплати допомоги по безробіттю в разі втрати роботи, тощо.

Управлінням Фонду систематично проводяться різнопланові заходи, спрямовані на збільшення інформованості населення про негативні наслідки отримання заробітної плати «в конверті».

Робочими групами з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, в яких беруть участь спеціалісти управління Фонду міста Херсона, продовжують виявляти осіб, які фактично виконують роботу в інтересах суб’єкта господарювання без належного оформлення трудових відносин. В результаті вжитих заходів у 2019 році загальна  кількість найманих працівників, яким легалізовано оплату праці складає 113 осіб.

Сподіваємося, що роботодавці та наймані працівники усвідомлять, що сьогодні найголовніше — це від початку своєї трудової діяльності формувати страховий стаж, що дасть впевненість у завтрашньому дні та отриманні соціальних гарантій.

 

Головне управління Пенсійного

фонду  України в Херсонській області