Надання безоплатних консультацій з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб >
< Легальна заробітна плата – запорука стабільного майбутнього
02.03.2020 14:09 Вік: 33 days
Категорія: Корисна інформація

Діють зменшені штрафи за порушення вимог трудового законодавства для роботодавців


 2 лютого 2020 року набув чинності Закон України № 378-ІХ, який вносить зміни до ст. 265 КЗпП та зменшує штрафи у декілька разів. Тепер за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ – штраф 10 розмірів мінімальних заробітних плат                   (47230 грн.) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (було 30 мінімальних заробітних плат). До юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1-3 группопередження. За повторне упродовж двох років з дня виявлення порушення – 30 розмірів мінімальної заробітної плати за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (4729*30=141690 грн.).

  Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – штраф 2 розмірі мінімальної заробітної плати (9446 грн.) за кожного працівника відносно якого здійснено правопорушення (було 10 мінімальних заробітних плат).

  Недотримання гарантій і пільг мобіізованим працівникам – штраф 4 розміри мінімальної заробітної плати (18892 грн.) за кожного працівника, відносно якого здійснено правопорушення. До юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1-3 груп – попередження. Раніше штрафували на 10 розмірів мінімальної заробітної плати за кожного працівника.

 

 Недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю для виявлення неоформлених працівників – штраф 16 розмірів мінімальної заробітної плати (75568 грн.) замість діючих раніше 100 мінімальних заробітних плат.

 Порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених абз. 2-7 ч.2 ст.265 КЗпП – штраф 1 розмір мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення (4723 грн.). За повторне упродовж року з дня виявлення порушення – 2 розміри мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення (9446 грн.).

  У разі сплати 50% розміру штрафу упродовж 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, така постанова вважається виконаною.

   У разі припису Держпраці й усунення виявлених порушень у визначені приписом терміни заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Це стосується порушення строків виплати заробітної плати, недотримання гарантій в оплаті праці, недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам.

  За недопуск до перевірки, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ, штрафні санкції застосовуються незалежно від усунення порушень.