Інформація для ФОП >
< Майже кожній пожежі можна запобігти!
29.07.2020 15:46 Вік: 121 days
Категорія: Корисна інформація

Увага - зміни в призначенні державної допомоги!


Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» затверджено новий Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної допомоги та внесено зміни до:

- «Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду за нею»;

- «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» (у тому числі одинока мати);

- «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям»;

- «Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або їх місце проживання їх не відоме»;

- «Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку».

З першого липня 2020 року Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної допомоги єдиний для призначення державної допомоги та призначення субсидії.

Вищезазначеною Постановою збільшено розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, до 2,5 розмірів прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку,  та на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування – до 3,5 розмірів  прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Особливо звертаємо увагу, що:

- з 1 липня 2020 р. призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк  таких виплат у березні-червні 2020 р. здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;

- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні — серпні 2020 р., призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року.