Інформація для учасників бойових дій антитерористичної операції, осіб з інвалідністю внаслідок війни. >
< Шановні мешканці!
20.07.2021 16:30 Вік: 14 days
Категорія: Корисна інформація

До уваги роботодавців!


З 01 липня 2021 року стартувала інспекційна компанія з питань виявлення  незадекларованих трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності.

Відповідальність за порушення законодавства про працю передбачена ст.265 КЗпПУ. Проведена інформаційно-роз’яснювальна робота, показала, що нехтуючи Законами України певні роботодавці допускають до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин, а працівники, в свою чергу, свідомо приховують даний факт, чим позбавляють себе мінімальних та соціальних гарантій. Розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн.

При виявленні незадекларованих працівників невідкладно будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та податкового законодавства.

У зв’язку із вищезазначеним, у черговий раз звертаємося до роботодавців із закликом оформити трудові відносини з працівниками відповідно до вимог чинного законодавства. Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю.

Для ознайомлення надаємо посилання на інформаційні матеріали щодо незадекларованої праці  https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/