Корисні номери телефонів  >
03.02.2022 13:45 Вік: 2 yrs
Категорія: Корисна інформація


Держава допоможе кожному   малозабезпеченому безробітному, який хоче відкрити власну справу!

 

З 1 січня 2022 року зареєстровані у центрі зайнятості безробітні, які мають статус малозабезпечених осіб, зможуть отримати фінансову допомогу для започаткування бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей Рукадопомоги, розробленої Міністерством соціальної політики України.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути за мінусом сплачених за цей час податків. Але якщо підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати кошти не потрібно.

Щоб отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, безробітним малозабезпеченим потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно подати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.

Сума фінансової допомоги не враховується під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї .

Детальний опис механізму надання допомоги міститься у постанові Кабінету Міністрів України № 397 від 21 квітня 2021 року «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».

За більш детальною інформацією просимо звертатися до Херсонського міського центру зайнятості за адресою: м. Херсон, вул. Стрітенська, 7а, 2 поверх (відділ взаємодії з роботодавцями) та за телефонами: (0552)46-11-52, (0552) 46-11-68.