Співпраця – складова успіху >
< УВАГА! Інформує ВАТ «Херсонгаз»!
05.10.2011 11:15 Вік: 12 yrs
Категорія: Корисна інформація

Співпраця – складова успіху


З метою реформування житлово-комунального господарства, створення якісної функціонуючої системи надання населенню комунальних послуг, сприяння мешканцям з питань утримання і обслуговування свого житла – є створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

На особистому контролі Президента України Віктора Януковича знаходиться виконання Програми економічних реформ України на 2010 – 2014рр. «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава». До кінця 2012 року збільшити кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а до кінця 2014 року – створення їх на обов’язковій основі.

Пріоритетним напрямком діяльності районної ради є продовження роботи щодо створення ОСББ.  На теперішній час у Суворовському районі створено 140 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (154 житлових будинки).

До районної у м. Херсоні ради неодноразово зверталися голови ОСББ, члени їх правлінь щодо  вирішення питання проведення загальних зборів, які були б правомочними, коли важко скликати необхідну кількість власників житлових та не житлових приміщень? Чи можливо приймати рішення, віднесені до компетенції загальних зборів ОСББ, без їх скликання?

 

Надаю відповідь:

Відповідно до частини 7 статті 10 «Закону України від 29.11.01 року    № 2866-ІІІ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»,

До виключної компетенції загальних зборів членів об'єднання відноситься:

- затвердження Статуту об’єднання, внесення змін до нього;

- обрання членів правління об'єднання;

- питання про використання об'єктів, що перебувають у спільній власності членів об'єднання;

- затвердження кошторису, балансу об'єднання та річного звіту;

- затвердження договорів (угод), укладених на суму, що перевищує визначену в статуті об'єднання;

- визначення розмірів внесків та платежів членами об'єднання;

- прийняття рішення про реконструкцію та ремонт будинку або про зведення господарських споруд;

- визначення розміру матеріального та іншого заохочення членів об'єднання і правління;

- визначення обмежень на користування об'єктами, які перебувають у спільній власності об'єднання;

- прийняття рішень про передачу в оренду об'єктів, які перебувають у спільній власності членів об'єднання, фізичним і юридичним особам;

- затвердження угод про заснування товариств або участі у товариствах.

Члени правління або управитель не мають права самостійно вирішувати вищезазначені питання.

Члени об’єднання ОСББ, котрі хочуть «як краще», діють в обхід прийнятих Законом правил і «двигають»  необхідне рішення на зборах, де відсутній кворум,  роблять обхід по квартирах і підписують протокол зборів, вважаючи, що таким чином вони вирішують проблему – діють поза межами своїх повноважень Результат –  противники прийнятих таким способом рішень,  ігнорують, або оскаржують їх у суді. В результаті чого маємо спори та не вирішені проблеми з питання фінансово-господарської діяльності ОСББ.

Відповідно до пункту 5.6 Типового Статуту ОСББ, затвердженого, наказом Державного комітету України з питань житлово–комунального господарства від 27.08.2003 року № 141, рішення членів об’єднання може бути прийнято шляхом їх письмового опитування. Але для того, щоб таке рішення було легітимним, загальними зборами ОСББ повинно бути затверджено Порядок проведення письмового опитування та передбачення його в Статуті. Тому для спрощеної форми прийняття рішень, необхідно внести зміни до статуту та затвердити Порядок проведення опитування. 

Рекомендую, разом з Порядком затвердити і форму, по якій буде проводитися опитування. Зразок та форму документів,  Ви можете отримати у виконавчому комітеті Суворовської районної у м.Херсоні раді                 (площа Свободи,1, каб. №105, т.22-51-20).

Запрошуємо до співпраці.

 

 

Заступник голови

районної у м.Херсоні ради                                                 А.В. Задніпряний