>
09.10.2018 14:28 Вік: 225 days
Категорія: Новини

Бережи природу – утилізуй відходи!


Щоденними простими вчинками однієї людини можна зекономити багато ресурсів природи або хоча б не забруднювати її. Проблема роздільного збирання сміття дуже актуальна – за даними досліджень, практично кожен українець виробляє на рік більше 300 кг сміття або 2 дворових контейнерів сміття (помножте на кількість українців!). Усе це вивозиться на сміттєзвалища, загальна площа яких в Україні більша за площу Кіпра. Потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – грунт, повітря, воду – залишаючись там від декількох до сотень років, тому що природа не може їх дуже швидко самостійно переробити: папір переробляється 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років.

З метою утилізації вторинної сировини, покращення екологічної ситуації, у секторі приватної забудови Суворовського району встановлено 16 контейнерів, а біля житлових будинків ОСББ - 236 контейнерів для збору пластикових пляшок, 5 контейнерів для збору скла, робота продовжується.

Шановні мешканці! Сортуйте сміття, адже 1т макулатури збереже 17-20 дерев, а 1т вторинних полімерів (пластмаси) збереже 16 т сирої нафти. Якщо у Вас під будинком вже з’явилися окремі контейнери для побутових відходів і пластику-скла-металу-паперу, то гріх цим не скористатись.

Слід пам’ятати, що відповідальність за чистоту населеного пункту несе не тільки влада, мерія міста, а і кожен громадянин. Якщо всі ми не стоятимемо осторонь проблеми чистоти довкілля, то і станемо жити чистіше, а отже, кращє.