До уваги найманих працівників та фізичних осіб – підприємців! >
11.06.2019 14:42 Вік: 99 days
Категорія: Новини


На останньому засіданні координаційної ради у справах дітей Суворовської районної у м. Херсоні ради, яку провів заступник голови ради з питань діяльності виконавчих органів - Дмитро Калюжний, було обговорено питання:

- Про стан виконання рекомендацій координаційної ради у справах дітей Суворовської районної у м. Херсоні ради, від 25 січня 2019 року.

- Про організацію роботи в районі з питань проведення правоосвітніх заходів для учнівської і студентської молоді та їхніх батьків.

- Про взаємодію служби у справах дітей з правоохоронними органами, іншими установами та організаціями щодо попередження та профілактики бездоглядності, безпритульності дітей, негативних проявів серед них, виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

- Про координаційну діяльність служби у справах дітей щодо проведення інформаційно-просвітницької роботи серед учнівської та студентської молоді стосовно виховання у них ціннісного ставлення до здоров’я, необхідності ведення здорового способу життя.

Було поінформовано, що для виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, запобігання негативним проявам у підлітковому середовищі, спеціалістами служби у справах дітей, спільно із зацікавленими установами та організаціями, протягом 2019 року проведено 41 профілактичний рейд: «Діти вулиці», «Підліток», «Сім’я», «Канікули». У результаті: 7 підлітків поставлено на облік служби у справах дітей, як таких, що опинились у складних життєвих обставинах; відвідано 143 родини та складено відповідні акти обстеження матеріально–побутових умов проживання та утримання в них дітей; попереджено 71 дорослу особу, яка неналежно виконує свої батьківські обов’язки.

Усіма зацікавленими установами ініційовано притягнення 44 осіб до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків за             ст. 184 КУпАП (9 – службою у справах дітей). Крім того, службою направлено 7 позовів до судових органів на 8 осіб щодо позбавлення їх батьківських справ.

Під час проведення профілактичних рейдів з батьками та особами, що їх замінюють, здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота щодо новел у законодавстві України стосовно захисту прав, свобод та інтересів дітей, відповідальності дорослих за розвиток, виховання та навчання підлітків.

 Особлива увага приділяється виконанню Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Протягом року до служби у справах дітей надійшло 4 повідомлення стосовно випадків скоєння насильницьких дій в родині. Два повідомлення підтвердилося. У двох родинах відносно 4 малолітніх дітей було скоєно психологічне та фізичне насильство. Одного батька притягнено до адміністративної відповідальності за ст.173-2 КУпАП, відносно дорослого із другої сім’ї порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 ККУ.

Усього на обліку служби у справах дітей перебуває 7 підлітків, відносно яких скоєно насильницькі дії.

З батьками та опікунами, які схильні до агресивних, насильницьких дій постійно здійснюється попереджувально–профілактична робота.