Увага! Очікуються зміни погодних умов та зниження температури повітря по Херсонській області та м. Херсону впродовж 04-07 жовтня 2019 року. >
03.10.2019 16:53 Вік: 240 days
Категорія: Новини

Увесь світ – мій храм, любов - моя святиня, всесвіт – вітчизна моя!


У Суворовському районі, на Таврійському, є вулиця імені Кости Хетагурова - осетинського поета, драматурга, публіциста і живописця. У Херсоні К.Хетагуров відбував заслання з 1899 по 1900 роки. Працював художником в іконописній майстерні, яка знаходилась в будинку № 70 на Вітовській вулиці (сьогодні це вул.Театральна). Сумуючи за батьківщиною - Осетією, поет займався літературною творчістю: писав вірші, оповідання - «Докір», «Під Новий рік», «Поема про Хетагу», «Плакуча скеля».

03 жовтня, за ініціативи Катерини Савченко - члена Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» і Національної спілки журналістів України, лауреата літературної премії ім. Бориса Лавреньова, проведено захід, з нагоди визначної події для кавказького народу – 160 років від дня народження Коста Левановича Хетагурова. У святкуванні взяли участь представники Осетії та осетинської діаспори, працівники та юні відвідувачі дитячої бібліотеки № 21 (вул. Коста Хетагурова, 45), учнівська молодь та усі поціновувачі творчості поета. 

У літературному музеї ім. Б.Лавреньова відкрита постійно діюча експозиція «Коста Хетагуров і Херсон».