>
02.12.2019 10:40 Вік: 176 days
Категорія: Новини


Щорічно, з 25 листопада по 10 грудня, організовуються та проводяться заходи в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблею ООН у 1999 році, але офіційно відзначається з 1981 року в пам'ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв'язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада - Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати:

- 1грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом;

- 2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;

- 3 грудня Міжнародний день інвалідів;

- 5 грудня - Міжнародний день волонтера;

- 6 грудня - річниця інциденту в Монреалі.

 Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднавши 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна, у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочало нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільність до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Долучився до просвітницьких та інформаційних заходів і орган опіки та піклування Суворовської районної у м. Херсоні ради.

В рамках інформаційної кампанії, у новому відеоролику «Розірви коло» (https://www.youtube.com/watch?v=ZGoWmM3nZAU) демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв'язок крізь час поколінь підкреслює укоріненість проблеми.

Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і «Нульової» толерантності, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче - це не прояв симпатії; твоя хата «не скраю» - ти можеш допомогти.

«Всі через це проходять…

Б’є-значить любить…

Це нічого не змінить…

Мені соромно…

Я боюся…»

 

Телефонуй і отримаєш допомогу: Служба у справах дітей Суворовської районної у м. Херсоні ради, за адресою: м.Херсон, просп. Ушакова, 47, каб. 332, конт.тел. 49-31-24.

Безкоштовна національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства: 0800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

 

НЕ МОВЧИ І ТОБІ ДОПОМОЖУТЬ!