>
< Червоний Хрест допомагає нужденним
13.02.2020 16:36 Вік: 147 days
Категорія: Новини

Крізь пекло афганської війни


       15 лютого ми вшануємо учасників бойових дій на території інших держав і 31 річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

        Зазираючи у минуле: 27 грудня 1979 року за рішенням Політбюро ЦК КПРС, очолюваного Леонідом Брежнєвим, для підтримки прокомуністичного режиму народно-демократичної партії Афганістану були введені десантні частини колишнього СРСР до Баграму, Кабулу та інших великих міст непідкореної землі, а згодом радянські війська залучили по всій території країни. Пік бойових дій прийшовся на 1984-1985 роки. На той час для тисяч наших солдат, їхніх батьків та матерів, дружин і дітей розпочалася кривава війна, а з нею безсонні ночі і тривожні дні чекання на розв’язку подій та живого повернення рідних додому. Наші воїни, йдучи у пекло війни, вірили, що несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть не убивати, а захищати чуже життя. Неспокійними були ті роки і для тих українців, чиї сини, брати, чоловіки і близькі служили не в Афганістані, а на території інших держав, оскільки у будь-який момент вони могли потрапити до Афгану.

        Згодом, нове керівництво на чолі з Михайлом Горбачовим визнало помилковим рішення попередників, і з кінця 1986 року зважилося на поетапне виведення військ з Афганістану усупереч воєнним діям, які тривали. Восени 1988 року наказом з Москви розпочалася операція «Тайфун». Повітряна авіація завдала нищівного удару по кишлаках уздовж траси Кабул-Саланг, якою мали виводити війська.

         Відтак, 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю. 15 лютого - скорботний День пам’яті воїнів-афганців, героїв тих жахливих подій. Незабутніми є ті 10 років пекельної війни, коли через Афганістан пройшло більше 160 тисяч українців. Минули роки…, а  ми  пам’ятаємо тих, хто її пережив, тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав… Безперечно, найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна!