УВАГА! >
< Проведено засідання виконкому
13.03.2020 13:56 Вік: 118 days
Категорія: Новини

До 76 річниці визволення міста Херсона


«Ось він, Херсон – дивне, тепле, прекрасне

наше місто – тепер назавжди наш.

Ось він, Дніпро – могутній, вільний, широкий,

до самого моря, назавжди наш»

                                     (Газета «Правда», 15 березня 1944 року)

  Тривалий час знадобився, щоб звільнити, окупований з вересня                 1941 року, Херсон.

   Жахлива війна… страшні часи… смерть… відчай… людська біль…!

   Війна зажадала від народу найбільшої напруги, сил, величезних жертв у загальнонаціональному масштабі. Розкрила стійкість і мужність співвітчизників, здатність до самопожертви в ім’я свободи і незалежності Батьківщини.

  Пам’ятаємо, як зимовими таврійськими степами, весняним бездоріжжям, холодною дніпровською «шугою» йшла Херсонщиною Перемога. Першим, 28 жовтня 1943 року, був звільнений Нижньосірогозький район нашої області. Минали запеклі дні війни, і 13 березня 1944 року ворожа оборона на найближчих підступах до Херсона була перервана. Звільнили села Антонівка, Кіндійка та Циганська Слобідка.

  Дорогою ціною заплатили радянські воїни за визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників: загинуло понад 34 тисяч солдат і офіцерів. Саме під час визвольних боїв на території нашого краю, 30 березня 1944 року, наказом президії Верховної Ради СРСР було сформовано Херсонську область з частин Миколаївської і Запорізької областей. Центром нової області став Херсон.

  Вшановуючи пам’ять загиблих за визволення Херсона, кожної весни, 13 березня, наші земляки несуть квіти до братських могил, розкиданих по містах і селах Херсонщини, щоб не вмерла пам’ять про велику війну.

   Представники Суворовської районної у м. Херсоні ради взяли участь у заході з нагоди відзначення 76 річниці визволення м. Херсона від фашистських загарбників. Вшанували пам’ять загиблих воїнів тогочасної війни та воїнів АТО, поклавши квіти до могили Невідомого солдата, пам’ятного знаку на честь загиблих у зоні АТО захисників України та на Алеї у парку Слави.