Українці, одягнімо вишиванку! >
< Проведено засідання виконкому
20.05.2020 10:12 Вік: 129 days
Категорія: Новини

Вшануймо загиблих жертв тоталітарного режиму


Щороку, у третю неділю травня, Україна  відзначає день пам’яті жертв політичних репресій. У цей день в Україні згадують численних жертв сталінського терору, який мав масовий характер і особливо вдарив саме по українських землях.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах. Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали  масові  репресії, які чинились сталінським режимом в Україні у 1937–1938 роках було засуджено 197 617 осіб, з них приречено до страти – 122 237 громадян.

Левову частку цих вироків виносили саме «трійки» НКВС. Впродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували дерева.

 Ми усвідомлюємо, що мільйони людей, які загинули у 1937-1938 роках, не можуть безслідно розчинитися у часі і просторі. Про них пам’ятаємо ми, хто вижив, їх діти та онуки!