>
< 8 липня - День родини!
09.07.2020 15:33 Вік: 32 days
Категорія: Новини

Служба у справах дітей інформує


 Аналіз діяльності служби у справах дітей упродовж  І півріччя 2020 року свідчить, що основні зусилля були спрямовані на забезпечення безумовного виконання законодавства України з питань подолання бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей, розвиток сімейних форм виховання та національне усиновлення, поліпшення соціально-правового захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, особливо в мовах карантину, спричиненого коронавірусною інфекцією COVID-19, а також підвищенню рівня відповідальності батьків за виконання своїх обов’язків стосовно дітей.

 Забезпечено своєчасне влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання, а саме:

- під опіку/піклування – 8 дітей;

- усиновлено – 2 дітей  громадянами України, іноземцями – не було.

Систематично здійснювався контроль за умовами проживання, виховання та розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

- обстежено 51 родину, в яких  56 дітей, над якими встановлено опіку та піклування;

- обстежено 21 родину усиновлювачів, в яких виховуються  та  навчаються  виховуються діти.

       Постійно здійснювався контроль за вихованням та утриманням дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Особливо цей контроль було посилено у зв’язку з необхідністю попередження та профілактики захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Батьків та опікунів дітей було ознайомлено з рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України з питання безпеки дітей в цей період. Родинам категорійних дітей була надана матеріальна допомога у вигляді продуктових наборів, постійно здійснювався моніторинг забезпечення їжею, антисептичними засобами та антивірусними масками родин з дітьми, які перебувають на обліку служби у справах дітей.

        Щотижня проводилися профілактичні рейди, перевірялися житлово-побутові умови дітей:

- обстежено 69 родин, в яких проживають 118 малолітніх та неповнолітніх дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах та складено відповідні акти;

- виявлено 10 родин з підставами для взяття на облік 21 дитини, як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах. Всім надано допомогу соціального характеру;

- попереджено 44 батьків дітей, які неналежно виконують свої батьківські обов’язки;

- ініційовано притягнення 49 осіб до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст.184 КУпАП), у тому числі, 23 особи - за ініціативи служби у справах дітей;

- поставлено на облік 4 дітей, над якими їх батьками було здійснено фізичне  насилля. Дорослих притягнено до адміністративної відповідальності за ст.173-2. КУпАП, відносно 1 батька проводиться досудове розслідування за ст.156-1 ККУ  ;

   У зв'язку із виявленням обставин, які можуть загрожувати життю або здоров’ю дітей, систематичним невиконанням  батьками своїх обов’язків,      6-ох дітей було вилучено з родин та влаштовано:

- 5 малолітніх дітей - до педіатричного відділення комунального некомерційного підприємства «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша»;

- 1 неповнолітню дитину- до комунального закладу Херсонської обласної ради «Центр соціально – психологічної реабілітації дітей».

    Проведено 9 засідань комісії з питань захисту прав дитини, основним завданням яких є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, де розглянуто 48 питань.  

     Підготовлено 8 проектів рішень на засідання виконкому щодо захисту житлових та майнових прав 73 малолітніх та неповнолітніх дітей, про надання дозволу на укладання угод з житлом та майном від імені дитини.

     Прийнято участь у 283 судових засіданнях з питань захисту прав малолітніх та неповнолітніх дітей.

      Розглянуто  601 лист від установ та організацій, у тому числі, 167 звернень громадян, подань навчальних закладів щодо дитячої бездоглядності, соціальних і правових проблем дітей. 

      У засобах масової інформації систематично висвітлювалися питання попередження бездоглядності, формування у дітей правових знань та пропаганди здорового способу життя, пріоритету сімейних форм виховання, здійснення патронату над дитиною, поліпшення соціально-правового захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.