Пакет документів, необхідний для призначення житлової субсидії...

ЗАЯВА для отримання субсидії.

ДЕКЛАРАЦІЇ для отримання субсидії.

 

Внесено зміни до Порядку призначення житлових субсидій (Постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2021 р. № 1184)

Раніше субсидія не призначалась у разі, якщо на 1 число місяця з якого призначалась субсидія, у заявника була загальна заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув, у розмірі 340 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Відтепер ця сума збільшена до 680 грн. (40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Згідно змін, житлові субсидії призначаються у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів, але доходи від такого продажу не враховуються у сукупний дохід домогосподарства.

Після внесених змін субсидію можливо буде призначати і у разі, якщо у власності громадянина є більше ніж одне житлове приміщення, за умови, що  він отримав житло у спадщину і жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, не здається в оренду (цей факт підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства).

Раніше субсидія не призначалась при наявності депозиту, сума якого перевищувала 100 тисяч гривень. Відтепер враховується загальна сума всіх депозитів громадянина. Ця загальна сума не повинна перевищувати 100 тисяч гривень. Крім того враховується наявність облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує  100 тис. гривень.

 

 

Відбулися зміни у наданні субсидій !!!

 Згідно змін від 19 травня 2021 року, які було внесено до постанови Кабінету Міністрів України № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020—2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

надавалася у грошовій безготівковій формі;

була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);

була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

         Громадянам, які отримували субсидію призначену за зазначеними вище критеріями, необхідно подати НОВУ ЗАЯВУ ТА ДЕКЛАРАЦІЮ 

       Нову заява та декларації для призначення житлової субсидії на бланках нового зразка можливо подати у паперовому вигляді поштою або на особистому прийомі у спеціаліста управління по талону попереднього запису, а також в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики (https://www.msp.gov.ua).

        Термін подачі документів з 01.05.2021 по 30.09.2021 р.р. Субсидії за наданими в цей період заявами та деклараціями будуть призначатися з 01 травня 2021 року (якщо інше не передбачено чинним законодавством).

 

                                          ВАЖЛИВО!!!

         Громадяни, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020—2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення, необхідно повідомити до 1 вересня 2021 р. органам соціального захисту населення про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, що визначені у пункті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, зокрема наявність у члена домогосподарства або члена сім'ї:

–       двох житлових приміщень,

–       транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа)

–        більше ніж одного транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа)

–        на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тисяч гривень;

–        будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.     

       Адреса управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради: м. Херсон, вул. Маяковського, 8, телефон для консультацій та попереднього запису на прийом  22 33 35.

      

До уваги споживачів, які одержують житлову субсидію!


З березня 2019 року змінюється механізм виплати житлових субсидій. Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, починаючи з субсидії за лютий 2019 року вона буде виплачуватись готівкою. Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі, шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків з надавачами послуг.

Інформуємо, що розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року буде виплачено:

- пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом з пенсійною виплатою (доставка/виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок);

- особам, які не одержують пенсію, - АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ (для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутись до будь-якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером).

Звертаємо увагу, що після отримання субсидії готівкою споживач має забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки.