Про результати позачергових виборів Президента України

   Витяг з протоколу ЦВК від 02.06.2014р.

   Відповідно до частини третьої ст. 84 Закону України «Про вибори Президента України», за підсумками голосування у день позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року, обраним Президентом України є кандидат на пост Президента України – Порошенко Петро Олексійович, 1965 року народження, народний депутат України, проживає у місті Києві, безпартійний, висунутий шляхом самовисування, який одержав на виборах 9 857 308 голосів виборців, що становить 54,70 відсотка, тобто більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

   07 червня 2014 р. у Верховній Раді України відбулася церемонія інавгурації Президента України Петра Порошенка. Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський оголосив офіційні результати виборів Президента України.

   Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін привів новообраного Президента до Присяги Українському народу, яку Петро Порошенко виголосив, поклавши руку на Конституцію України та Пересопницьке Євангеліє.

   Петру Порошенку вручили символи президентської влади - Знак Президента України, Печатку Президента України та Булаву Президента України, а також посвідчення Президента України.

   07 червня 2014 р. Президент України Петро Порошенко прийняв командування Збройними Силами України.  

Указ Президента України про прийняття на себе повноважень Верховного Головнокомандувача Збройних сил України Петро Порошенко підписав під час церемонії інавгурації у Верховній Раді України.

 

ПОСТАНОВА

Верховної Ради України

Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України

 Враховуючи, що Президент України В. Янукович самоусунувся від виконання конституційних повноважень, що загрожує керованості держави,  територіальній цілісності і суверенітету України,  масовому порушенню прав і свобод громадян, виходячи з обставин крайньої необхідності, виражаючи суверенну волю Українського народу, Верховна Рада України постановляє:

 1. Встановити, що Президент України В. Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення  конституційних повноважень та є таким, що не виконує свої обов’язки.

 2. Відповідно до пункту 7 частини першої статті 85 Конституції України призначити позачергові вибори Президента України на 25 травня 2014 року.

 3. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

Голова Верховної Ради України  

О.ТУРЧИНОВ

 

м. Київ

22 лютого 2014 року

№ 757-VII